top of page
School Kids

O nás

Spolek SCHOLARUM byl založen na podporu vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy v ČR.

 

Monitorujeme aktuální problémy českého vzdělávacího systému. Účastníme se veřejné debaty o podobě vzdělávání dětí v moderní společnosti. Zaměřujeme se na realizaci vzdělávacích volnočasových projektů pro děti a mládež. Komunikujeme se zástupci škol, školskými zařízeními a spolupracujeme s dalšími organizacemi s obdobným zaměřením.

Motto:

 „Ne to, co mám, ale to, co vím, je mým bohatstvím.“

Thomas Carlyle

Spojuje nás přesvědčení, že vzdělání hraje v lidském životě jednu z nejdůležitějších rolí. Uvědomujeme si, že cesta za vědomostmi je značně náročná, a proto si upřímně vážíme všech, kteří se v České republice na vzdělávání dětí aktivně podílejí.

 

Věříme, že věnovat pozornost českému školství je v zájmu nejen rodičů školou povinných dětí, ale i v zájmu nás všech, kterým není lhostejná podoba světa, jejímiž nositeli budou zástupci právě dospívající generace.

Náš tým

SCHOLARUM-Eliška-Bajtová.jpeg

PhDr. Eliška Bajtová

Zakladatelka a ředitelka spolku

+420 602 269 523

eliska.bajtova@scholarum.cz

 

Eliška je zodpovědná za realizaci vize a plnění strategických cílů spolku. Podílí se na vzniku a řízení nových projektů. Má na starosti zajištění finančních a dalších prostředků nutných pro chod naší organizace. Aktivně se věnuje komunikaci se zástupci škol a školskými zařízeními.

​Eliška vystudovala obory Politologie a Mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Zkušenosti v oblasti vzdělávacích politik na evropské i národní úrovni čerpala během svých stáží v Evropském parlamentu, Radě Evropy a v Poslanecké sněmovně PČR.

​Pracovala v komunikační agentuře FleishmannHillard, kde měla mimo jiné na starosti neziskovou kampaň „Hledáme rodiče“ oceněnou na prestižním mezinárodním festivalu Cannes Lions i v soutěži European Excellence Awards. Od roku 2008 vede kancelář senátora Tomáše Jirsy v Senátu Parlamentu ČR. Od roku 2018 pracuje rovněž pro senátora Ladislava Faktora.

​Eliška má dva syny (6 a 8 let). Miluje koučink, jižní Čechy, sport, knihy a odpočinek.

„Založením spolku Scholarum jsem si splnila svůj sen o práci, která mě bude těšit a zároveň bude přinášet i smysluplné výsledky. Mám pocit, že vzdělání je dnes jednou z mála oblastí, o jejímž významu je neochvějně přesvědčena snad většina z nás.

Při mé práci mě optimismem naplňuje především fakt, že se dostávám do každodenního kontaktu s pedagogy, rodiči i dětmi, kteří se nebojí objevovat nové věci. A třeba i s naším drobným přispěním se společně vydávají vstříc novým znalostem a dovednostem, které získávají jak ve škole, tak mimo ni.“

Oblíbený citát:

„Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít.“

Honoré De Balzac

SCHOLARUM-Zuzana-Štíhlová.jpeg

Ing. Zuzana Štíhlová

 

Zuzka je zodpovědná za projektový management, vyhledávání vhodných partnerů a sponzorů pro spolupráci. Podílí se na aktualizaci webových stránek a sociálních sítí. Věnuje se problematice výzkumů v oblasti vzdělávání a přináší nové podněty k rozvoji spolku.

​Zuzka vystudovala Ekonomickou fakultu na Technické univerzitě - Vysoké škole Báňské v Ostravě se zaměřením na marketing a obchod. V rámci své 20tileté praxe získala zkušenosti s tvorbou marketingových strategií a rozpočtů, vedením týmů, externí i interní komunikací, rozvojem značky, spoluprací s partnery a agenturami, projektovým řízením, organizací klasických i online konferencí a seminářů.

​Ve volném čase se věnuje seberozvoji a získávání dalších znalostí v prostředí sociálních sítí. Ráda čte, zabývá se kineziologií One Brain, lyžuje, plave a miluje výlety do přírody se svým pejskem Lilly.

Oblíbený citát:

„Čtenář prožije tisíc životů, než zemře. Člověk, jenž nikdy nečte, prožije jen jeden.“

George R. R. Martin

SCHOLARUM-Lucie-NožIčková.jpeg

Bc. Lucie Nožičková

Grafický designér

info@scholarum.cz

 

Lucie v našem týmu zastává kreativní funkci a jejím úkolem je předávat hodnoty našeho spolku prostřednictvím vizuální tvorby a estetiky. Nechybí jí nápaditost, smysl pro detail, ani špetka originality. Lucie vystudovala Španělštinu ve sféře podnikání na Filosofické fakultě Ostravské univerzity. Krátce po studiích se vydala na cesty a strávila několik hezkých let na pobřeží Costa Blancy, v jihovýchodní části Španělska. Země Dona Quijota jí učarovala především svou rozmanitou krajinou, která se mění od severu k jihu stejně jako svěží jižanská kuchyně. 

 

V profesním životě se dlouhodobě věnuje marketingu. Má zkušenosti nejen z offline ale také z online světa. Snaží se sledovat novinky a trendy především v oblasti onlinu, který do našich životů proniká všemi směry. Lucie ráda tráví čas v přírodě, především na horách. Miluje vysokohorskou turistiku a procházky v lese. Ráda běhá, čte cizojazyčnou literaturu a vyrábí šperky.

Oblíbený citát:

"Aspire to inspire before we expire." 

Eugene Bell Jr.

bottom of page